Tikiuosi, kad mano istorija padės ir padrąsins darbuotojus, atsidūrusius panašioje padėtyje, kurioje buvau aš, taip pat visus tuos, kurie siekia įgyvendinti savo svajonę. Svajonės išsipildo!

Dirbau slaugytoja Filipinuose, o 2010 metais su studento viza išvykau į Angliją, norėdama įgyti JK slaugos kvalifikaciją. Studijavau ir dirbau slaugytoja slaugos namuose bei privačiai. 2012 metais baigiau studijas ir gavau slaugos bakalauro laipsnį Hertfordšyro universitete.

Sveikatos priežiūros paslaugų sektoriuje dirbau apie 5 metus. 2015 metais kreipiausi pagal „Diaverum UK“ sveikatos priežiūros specialisto padėjėjo darbo skelbimą ir, kadangi buvo atsižvelgta į mano išsilavinimą slaugos srityje, vietoj to man buvo pasiūlytos dializės padėjėjo pareigos. Nors dializės padėjėjos darbas man patiko, labai norėjau dirbti slaugytoja. Tačiau dėl griežtų reikalavimų, kuriuos tuo metu buvo nustačiusi JK slaugos ir akušerijos taryba (NMC) užsienyje kvalifikaciją įgijusiems slaugytojams, man teko laikinai užgniaužti savo troškimą tapti JK slaugytoja. Iki kada ...? Net neįsivaizdavau!

Viltis nušvito 2017 metais, kai NMC išleido naujus reikalavimus slaugytojams iš užsienio. Vis dėlto aš dvejojau. Laimei, pasikalbėjau su vyresniuoju kolega, kuris išdėstė, kokios mano galimybės ir kaip mane paremtų „Diaverum“, jeigu nuspręsčiau toliau eiti šiuo keliu. Sužinojusi tai, ėmiausi vykdyti visus NMC nustatytus reikalavimus, nepaisydama to, kad dirbau pagal griežtą ir įtemptą grafiką ir auginau du vaikus. Labai džiaugiuosi, kad man pasisekė išlaikyti visus egzaminus.

Išlaikius pradinius egzaminus, prasidėjo pats sunkiausias laikas mano gyvenime, kai teko kovoti su sveikatos ir buities problemomis, finansiniais iššūkiais ir imigracijos problemomis. Visur, kur tik pasisukdavau, buvo vien problemos ir kliūtys. Galiausiai neištvėrusi išvykau iš JK ir grįžau į Filipinus. Tai buvo sunkus metas, bet mano tikėjimas Dievu padėjo išsaugoti viltį, ir aš gyvenau laukdama savo stebuklo.

2018 metų lapkritį gavau NMC sprendimą, leidžiantį „Diaverum“ padėti man grįžti į JK. Tai buvo nauja pradžia man ir mano vaikams. Grįžusi ruošiausi ir išlaikiau baigiamuosius NMC kvalifikacinius egzaminus, gavau savo NMC PIN kodą, patvirtinantį, kad turiu teisę dirbti slaugytoja JK.

Turėjo praeiti daug laiko, kol mano karjera prasidėjo, bet aš tvirtai tikiu, kad viskas vyksta savo laiku. Dar niekada taip nesidžiaugiau darbu. Tai puikus jausmas. Mano svajonė dirbti slaugytoja JK išsipildė.

Aš sunkiai dirbau dėl visko, ką pasiekiau, bet viso to nebūčiau pasiekusi be išskirtinės mane supusių žmonių pagalbos ir palaikymo.

Visų pirma, esu dėkinga „Diaverum“ už pasitikėjimą manimi ir visą paramą padedant man grįžti į JK. Dėkoju savo vadovams Istborno klinikoje, kad tikėjo manimi ir kad padėjo man visą šį laiką. Labai dėkoju draugams ir kolegoms už įkvepiančius žodžius ir kad buvote mano šeima JK.

„Maraming salamat“ („labai ačiū“) tam žmogui, kuris man sunkiausiu metu regėjo manyje grožį ir viltį. O, svarbiausia, dėkoju savo šeimai, ypač savo vaikams, kad padėjo išlikti ir nepalūžti. Pati viena nebūčiau sugebėjusi to padaryti.

Tiems, kurie yra įgiję kvalifikaciją savo šalyje, bet taip pat nori tapti slaugytojais užsienio šalyje arba nori įgyvendinti savo slaptas svajones, galiu patvirtinti, kad niekada nevėlu žengti šį žingsnį. Viskas yra įmanoma. Išpildykite savo tikslą. Ilgiausia kelionė prasideda nuo vieno žingsnio. Ženkite tą žingsnį.