Atėjus šiltajam metų sezonui atsiveria platus aktyvaus laisvalaikio veiklų pasirinkimas bei galimybė pasirūpinti savo sveikata. Kasdienis fizinis aktyvumas ne tik padeda palaikyti stiprų organizmą, bet ir teigiamai veikia protinę bei emocinę savijautą. Reguliarus judėjimas pagreitina medžiagų apykaitą ir sumažina kraujospūdį bei lėtinių inkstų ligų riziką. Dėl šių teigiamų savybių skatiname savo pacientus gyventi kuo aktyvesnį gyvenimą.

Tokio gyvenimo būdo puikus pavyzdys – Diaverum komandos narys Tautvydas Jakas, kokybės ir duomenų apsaugos specialistas.

Tautvydas sportu aktyviai užsiima dar nuo vidurinės mokyklos baigimo laikų, nuolat išbandydamas įvairias sporto šakas. Jis yra įgijęs 4 metų patirtį koviniame sporte (Kudo, MuayThai ir bokse), o vienas didžiausių jo pomėgių – slidinėjimas snieglente. Vasaros sezono metu Tautvydas rinkdavosi sportą lauke – begimą, tinklinį, sportavimą ant skersinio, taip pat plaukdavo vandenlentėmis.

2021 m. rudenį Tautvydas labai pamėgo bėgimą, pajautė jog jis padeda atsiriboti nuo pašalinių minčių. Taip kilo idėja mesti sau iššūkį ir įveikti 2022 m. vasarą vyksiančias Triatlono varžybas. Atstovaudamas Diaverum Tautvydas pirmą kartą sudalyvavo Triatlono varžybose. Jis pasirinko įveikti Sprinto Distanciją, kitaip - pusę olimpinės distancijos. Šiose varžybose jo laukė trys užduotys: 750 m plaukimas, 20 km važiavimas dviračiu bei 5 km bėgimas. Norint pakliūti į Lietuvos Triatlono Taurės (LTT) įskaitą šias varžybas reikėjo užbaigti ne vėliau kaip per 1 val. 40 min. Tautvydas viršijo savo lūkesčius ir finišą pasiekė net 13 min. 16 s. anksčiau. Iš 170 dalyvių jis laimėjo 155 vietą, o nuo pirmos vietos nugalėtojo atsiliko tik 23 minutėmis. Tautvydas teigia, jog šiuo debiutu tikrai neužbaigs savo sportinės veiklos ir dalyvavimą varžybose pakartos.

Tautvydo paklausus, ką jam reiškia fizinis aktyvumas, jis atsakė taip:

„Fizinis aktyvumas man reiškia ne tik gerą fizinę formą, tačiau ir geresnę psichologinę būseną, padeda susitvarkyti su sunkumais iškylančiais darbe ar asmeniniame gyvenime. Aš ne tik manau, tačiau iš savos praktikos puikiai žinau, kad jei diena bloga, pasportuok ir ji tikrai pagerės.“

Džiaugiamės savo komandoje turėdami aktyvų gyvenimo būdą propaguojanti ir įkvepiantį narį.

Nuoširdžiai linkime atrasti savo mėgstamą fizinę veiklą, puoselėti sveikatą bei gyventi visavertį gyvenimą!