Brangi komanda,

praėjo dvi savaitės, kai Pasaulio sveikatos organizacija COVID-19 protrūkį paskelbė pandemija. Šiuo laikotarpiu ligos epicentras iš Kinijos persikėlė į Europą, visi matėme, kaip pasaulio vyriausybės imasi precedento neturinčių priemonių, kurios padėtų sumažinti ligos plitimą ir tuo pačiu ėmėsi stiprinti nacionalines sveikatos priežiūros sistemas, kad galėtų įveikti iššūkį.

Norime, kad žinotumėte, jog Diaverum per šią krizę žengia tvirtai, ryžtingai ir, svarbiausia, atidžiai planuodama.

Nuo sausio pradėjome ruoštis scenarijui – kaip COVID-19 protrūkis paveiks mūsų šalis. Mes iš karto subūrėme krizių valdymo komandą ir sutelkėme savo pasaulinę organizaciją, kad parengtume nepaprastosios padėties planus, kuriuose susitelkėme į tris tikslus: Pacientų ir darbuotojų sveikatos ir saugumo užtikrinimas; Veiklos tęstinumo užtikrinimas ir Mūsų klinikų personalo palaikymas.

Tuo pačiu metu mes bendradarbiaujame ir su skirtingomis valstybinėmis sveikatos priežiūros institucijomis, teikiame jiems paramą ir rengiame bendrus nenumatytų atvejų planus, kurie yra susiję su inkstų ligomis sergančių pacientų, galinčių užsikrėsti šiuo virusu, gydymu.

Mūsų pacientų ir darbuotojų sveikatos ir saugumo užtikrinimas

Mūsų klinikose jau veikia nauji griežtesni standartai, kurie skirti sumažinti užsikrėtimo riziką, padėti greitai nustatyti pacientams ar personalui pasireiškusius

simptomus ir užtikrinti tinkamą kiekvieno atvejo nukreipimą. Pristatome priemones, kurios padeda mūsų pacientams laikytis tinkamo atstumo ir išvengti papildomo kontakto tarp pacientų ar pacientų ir personalo. Šios priemonės apima papildomos veiklos sustabdymą; suderinimą, kad pacientai atvyktų ir išvyktų nesusidurdami; tinkamo atstumo užtikrinimą tarp pacientų jiems laukiant procedūrų ir paciento gabenimo sąlygų peržiūrą.

Be to, mes taikome griežtas priemones, kurios padeda nustatyti užsikrėtusius pacientus prieš jiems atvykstant į kliniką ir ruošiamės saugiai teikti gydymo paslaugas pacientams, kurie užsikrėtė COVID-19, tai vyktų tik izoliuotoje ir kontroliuojamoje aplinkoje. Mes taip pat sukūrėme specialias, pacientams skirtas, švietimo programas, kurios skirtos kvėpavimo takų infekcijų ir COVID-19 prevencijai.

Mūsų medicininės komandos vadovybė atidžiai stebi pandemiją ir vykdo nenumatytų atvejų planus, tuo pačiu atidžiai vertina visus su COVID-19 susijusius įvykius, pasinaudodami sistemomis pritaikytomis inkstų ligų valdymui, taip pat nuolat bendrauja su šalimis.

Veiklos tęstinumo užtikrinimas

Vykdydami nenumatytų atvejų planus, mes paprašėme, kad visas mūsų įmonės administravimo ir neklinikines funkcijas vykdantys darbuotojai dirbtų iš namų, tam puikias sąlygas sudarė gerai išvystyta IT infrastruktūra. Tai darydami mes prisidėjome tiek prie tarptautinio tikslo – išlyginti kreivę, tiek prie savo komandos veiklos tęstinumo, kuri ir toliau teikia sklandžią paramą klinikoms, kuri dabar reikalinga labiau nei bet kada.

Atsižvelgiant į valstybių sienų uždarymą, sutrikdytas tiekimo grandines ir kaip niekad išaugusią apsauginių priemonių paklausą, sustiprinome savo pirkimų darbo komandą, ir užtikrinome, kad dializės ir apsaugos priemonės mūsų klinikas visame pasaulyje pasiektų laiku.

Be to, džiaugiamės, kad turime stabilią finansinę būklę ir ėmėmės visų priemonių užtikrinti pakankamą likvidumą, kad verslas išliktų saugus šiuo nestabiliu metu.

Mūsų klinikų personalo palaikymas

Šiuo metu daugiausiai dėmesio skiriame mūsų klinikų personalui, mūsų vertinamiems gydytojams ir slaugytojams, kurie sunkiai dirba, kad sukurtų naujus procesus ir apsaugotų mūsų pacientus nuo pandemijos, tačiau tuo pačiu ir teikia savo pacientams rūpestingą priežiūrą.

Kartu su padėka ir didžiausiu įvertinimu mes perduodame šalims pritaikytas programas, kurios jas parems šiuo sudėtingu laiku. Be kita ko, mes pristatome papildomas kompensavimo schemas, paramą konsultacijomis ir įvairius individualių poreikių palengvinimo būdus, pradedant nuo vaikų priežiūros pagalbos ir baigiant laikinu apgyvendinimu.

Bendradarbiavimas su valstybinėmis sveikatos priežiūros institucijomis

Galiausiai, manome, kad šios krizės metu mūsų pareiga yra prisiimti atsakomybę ir remti gydymo įstaigas, kurios susiduria su kylančiais iššūkiais kuomet vis daugiau pacientų, kuriems reikalinga dializė reikės hospitalizuoti. Dėl šios priežasties mes bendradarbiaujame su skirtingomis valstybinėmis sveikatos priežiūros institucijomis, kad parengtume bendrus nenumatytų atvejų planus ir remtume valstybines ligonines, kurios gali susidurti su pernelyg dideliais hospitalizacijos poreikiais.

Būtent dėl to skirtingose šalyse mes padėjome vyriausybėms, priimdami lėtinius pacientus, kad jie galėtų atlaisvinti valstybines klinikas sergantiems COVID-19 arba perkėlėme mūsų pacientus į mūsų klinikas, kad specializuotos klinikos būtų paskirtos infekuotiems pacientams.

Kai kuriose šalyse mes dializės infrastruktūrą padarėme prieinamą klinikoms ar, kaip Portugalijos atveju, padarėme prieinamą pilnai paruoštą kliniką ir taip padėjome viešajam sektoriui susitvarkyti su padidėjusiu hospitalizacijos poreikiu.

Kiekvienu atveju glaudžiai bendradarbiaujame su vietos valdžia, kad ir toliau teiktume dializę pacientams.

Brangi komanda, tai iš tiesų precedento neturinti situacija ir be abejonės laukia daugybė išbandymų, tačiau mes esame pasiruošę. Turime tvirtą planą, teisingą medicinos vadovybę, stiprią klinikų valdymo organizacinę kultūrą ir

geriausius sveikatos priežiūros specialistus visame pasaulyje.

Aukščiau išdėstytas planas, kartu su mūsų stabilia finansine padėtimi ir profesionaliomis šalies vadovybėmis, leidžia man įsitikinti, kad iš šios krizės išeisime dar stipresni.

Dabar, labiau nei bet kada ankščiau, dirbkime stipriai ir ryžtingai.

Mes vykdome kilnią misiją!

Dimitris Moulavasilis